דיני משפחה וגישור


דיני משפחה זהו תחום מורכב הדורש מעבר לניסיונו המקצועי של עורך הדין גם רגישות מיוחדת, ומתן שירות אישי וליווי צמוד לאורך ההליך כולו, כמו גם זמינות, אנושיות, ומענה ללבטים וקשיים נפשיים של הלקוח אשר עבורו "השמיים נפלו" והוא זקוק בעזרת עורך הדין להרכיב מחדש את "הפאזל של חייו".

תיקים בענייני משפחה כוללים סוגיות מגוונות בענייני קטינים, לעיתים אלימות במשפחה, התעללות, והרבה מאוד נושאים אישיים אשר טעונים פתרונות דחופים, ועל כן ערוך משרדנו ליתן ליווי צמוד ואישי לכל לקוח במשברים מסוג זה של חייו אשר מצריכים תכנון מחדש ואסטרטגיה להמשך. 

בנוסף מעניק משרדנו שירותי גישור בתחום המשפחה על מנת לנסות ולפתור משברים בדרך של שיתוף פעולה, השבת השליטה ללקוחות עצמם לתכנן ולהחליט בדבר אופן ההסכם הרצוי להם, חיסכון בהוצאות ועוגמת נפש, ומזעור סיכונים הכרוכים בהליכים משפטיים.

בעת שהנכם עומדים לבחור עורך דין בתחום דיני המשפחה או מגשר, במרכז תשומת לבכם צריכים לעמוד ניסיונו בתחום דיני משפחה על מנת להבטיח הצלחה בתיק. מכיוון שמדובר בתחום רגיש, חשוב לבחור עורך דין בתחום דיני המשפחה אשר הנכם מרגישים בנוח לידו ואשר מדבר אליכם בצורת התנהגותו וגישתו המקצועית.

להלן דוגמאות לנושאים המוטפלים במשרדנו במסגרת תחום דיני המשפחה:

הסכמי ממון לפני נישואין / לאחר נישואין.
הסכמי הורות משותפת. 
הסכמי גירושין / התרת נישואין.
הסכמי שלום בית ולחילופין גירושין. 
תביעות לקבלת גט.
תביעת מזונות.
בקשה למינוי אפוטרופוס לגוף ולרכוש.
בקשה למינוי מנהל עיזבון.
תביעת מדור.
בקשות בעניין הטרדה מאיימת.
ענייני משמורת והסדרי ראיה.
צווי הגנה.
תביעות רכושיות.
תביעות שונות בבתי המשפט לענייני משפחה / בתי הדין הרבניים.  
צווי עיקול להבטחת מזונות.
צווי עיכוב יציאה מהארץ.
תביעות בנושא רכוש / פירוק שיתוף
תביעות כתובה בבית הדין הרבני.
תביעות בין אחים בענייני עיזבון. 


צור קשר


חדשות בדיני משפחה: 

בתאריך 19.7.17 פורסם פסק דינו של ביהמ"ש העליון  ונקבעה הלכה חדשה לעניין מזונות ילדים מעל גיל 6 לפיה במצב של משמורת משותפת, ויכולות כלכליות דומות של שני ההורים, נטל המזונות יחולק באופן שווה בין ההורים. 

בחודש יולי 2016 נכנס לתוקף חוק להסדר התדיינויות בסכסוכי משפחה שקבע כי לפני הגשת תביעה בענייני משפחה בין בני זוג ישנה חובה לפתוח הליך שנקרא "הליך יישוב סכסוך", שהנו הליך מקדמי ביחידת הסיוע של בתי המשפט אשר נועד לאפשר לבני הזוג להגיע להסדר לפני התחלת הליך משפטי בבית משפט. 

חוק לחלוקת חיסכון פנסיוני בין בין זוג שנפרדו תשע"ד - 2014 - החוק מקנה לבן הזוג לשעבר בהתקיים תנאים מסוימים זכות עצמאית להירשם בפוליסת הביטוח של בן זוגו ולקבל על שמו את חלק מהקצבה ישירות מן הגוף המשלם את הקצבה. 

בחודש יוני 2018 מליאת הכנסת אישרה בקריאה טרומית את הצעת החוק הכשרות המשפטית והאפוטרופסות התשע"ח - 2018 בעניין ביטול חזקת הגיל הרך. כמו כן בשנים האחרונות ניתן לראות שינוי דרמתי בפסיקת בתי המשפט לענייני המשפחה בכל הנוגע ל"חזקת הגיל הרך" ויישומה, ופעמים רבות יותר נפסקת משמורת משותפת גם כאשר מדובר בילדים מתחת לגיל 6 או מסירת הקטינים למשמורת האב בנסיבות מסוימות מתוך הכרה שוויונית בזכות כל אחד מההורים לגדל את ילדיהם. 

חדשות בדיני עבודה:

ביום 7.11.17 פורסם תיקון לחוק שכר המינימום שקבע עלייה נוספת בשכר המינימום לשכר חודשי של 5,300 ש"ח או 47.5% מהשכר הממוצע במשק כפי שיוגדל בהתאם לתוספות. כמו כן עלה השכר היומי ל-212 ש"ח ליום לעובד 6 ימים בשבוע, ו-244.61 ש"ח ליום לעובד שעובד 6 ימים בשבוע, וכן עלה השכר השעתי ל-28.49 ש"ח לשעה.

בנוסף קוצר שבוע העבודה במשק ל-42 שעות במקום 43 שעות ללא הפחתה בשכר.

בעת האחרונה חל שינוי מגמתי בחוק עבודת נשים אשר מרחיב את הוראותיו גם על בן הזוג באופן שמאפשר זכאות לחופשת אבהות לאחר לידה, ניתנה לבון הזוג האפשרות לממש את הזכות לשעת הורות.

בחודש אפריל 2017 תוקנו הוראות חוק עבודת נשים וחוק הביטוח הלאומי כך שהוארכה התקופה בה ישולמו דמי לידה בשבוע אחד נוסף, דהיינו ל-15 שבועות. 

חדשות בנדל"ן ומיסוי מקרקעין:

ביום 16.1.18 עודכן גובה מדרגות מס הרכישה. המדרגות מתעדכנת אחת לשנה בהתאם להוראות החוק. 
עבור רוכשי דירה שזו דירתם היחידה על חלק השווי שעד 1,664,520 ש"ח לא ישולם כלל מס, ומעל התקרה הנ"ל ישולם מס לפי מדרגות של 3.5% עד 1,974,335 ש"ח, 5% עד 5,093,535 ש"ח וכן מדרגות נוספות כפי שקבוע בחוק לפי שווי הדירה ככל שעולה על הסך הנ"ל.

לעומת זאת רוכש דירה שזו אינה דירתו היחידה ישלם 8% מס רכישה על מלוא סכום הדירה עד לשווי 5,095,570 ש"ח, ו-10% מהשווי הנ"ל ומעלה.  

נחל אוזלבו, עורכת דין, מגשרת ונוטריון
הבילוים 24 גדרה מיקוד 7040140
טל: 077-5354341       פקס: 077-6717496   נייד: 052-3738675
 nahalmeir@gmail.com
טואול - בניית אתרים